Kontakt 696 088 649

Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 299zł

ADR Shield

średnica 7,2 cm, grubość 1 cm, waga 80 g .

ADR Shield (z ang. tarcza) jest urządzeniem opracowanym w oparciu o technologię ADR. Jego zadaniem jest osłabianie szkodliwego promieniowania elektrycznego (periodycznego oraz rozproszonego) występującego z coraz większym nasileniem w otoczeniu człowieka.

Zasada działania

Dysk ADR Shield redukuje nasilenie, a co za tym idzie wpływ, pól elektrycznych w otoczeniu człowieka. Robi to poprzez pochłanianie promieniowania elektrycznego i zamianę go w nieszkodliwe i niewyczuwalne dla człowieka promieniowanie cieplne (objawiające się w paśmie dalekiej podczerwieni).

Ponieważ ADR Shield zamienia pochłonięte promieniowanie na ciepło nie wymaga uziemienia czy wymiany w skutek naładowania promieniowaniem elektrycznym.

ADR Shield sprawdza się idealnie przy redukowaniu negatywnego wpływu pól elektrycznych o szerokim zakresie częstotliwości, obejmujących również najczęściej występujące w otoczeniu człowieka częstotliwości 50 i 60 Hz. Najefektywniejsze działanie ADR Shield obserwuje się w przypadku umieszczenia go bezpośrednio nad lub w bezpośrednim sąsiedztwie emitora pola elektrycznego.
Zastosowanie ADR Shield

Dysk ADR Shield umieszczamy wszędzie tam, gdzie nasilenie pól elektrycznych może powodować ujemne skutki dla naszego samopoczucia czy zdrowia. Jeżeli więc w miejscu, w którym spędzamy wiele czasu, np.: sypialnia, miejsce pracy, wypoczynku, jest wiele przewodów lub urządzeń elektrycznych (oświetlenie, komputery, sprzęt audio, TV, transformatory, ładowarki do telefonów, modemów, telefony stacjonarne i komórkowe, itd.). Oznacza to wysokie nasilenie smogu elektromagnetycznego w tych pomieszczeniach. Przy czym należy pamiętać, że nawet jeżeli urządzenia te nie są włączone, a jedynie podpięte do sieci, to i tak wytwarzają one pole elektryczne (po ich włączeniu dochodzi składowa magnetyczna i emitowane jest pole elektromagnetyczne).

Dlatego też, w celu zmniejszenia lub eliminacji pól elektrycznych, ADR Shield powinien być umieszczany w bliskim sąsiedztwie urządzeń emitujących owo pole na linii pomiędzy urządzeniem a człowiekiem.

Przykłady zastosowania ADR Shield

W celu poprawy jakości snu i nocnego wypoczynku oraz ochrony przed wystawianiem się na wpływ smogu elektrycznego podczas snu – klika dysków ADR Shield należy umieścić na linii pomiędzy miejscem snu a urządzeniami. kablami, gniazdkami elektrycznymi. Można też umieścić ADRy pod materacem (zwykle stosuje się po jednym w rejonie głowy, brzucha i kolan).
Do łóżeczka dziecięcego powinno zastosować się dwa dyski. Jeśli przy łóżku jest jakieś urządzenie elektryczne można położyć ADR Shield w jego bezpośrednim sąsiedztwie, na linii pomiędzy urządzeniem a miejscem snu.

W celu niwelacji smogu elektrycznego w miejscu pracy lub wypoczynku rozkładamy odpowiednią ilość dysków ADR Shield w mieszkaniu czy biurze, aż do momentu zauważalnej poprawy wyrażającej się poprzez np.: lepsze samopoczucie, skrócenie czasu wypoczynku, lepszy wzrost kwiatów, itp. Ilość użytych dysków ADR Shield jest zależna od stopnia nasilenia smogu elektrycznego (ilości urządzeń elektrycznych) oraz wielkości pomieszczenia.

W celu spowolnienia procesów psucia się żywności dysk ADR Shield należy położyć wewnątrz lodówki. W przypadku dużej lodówki należy zastosować 2 dyski. Spowalniane psucia się produktów spożywczych jest też istotne ze względu na powstrzymywanie powstawania w pożywieniu wolnych rodników, które są groźne dla zdrowia.

Inne zastosowania

Dla zwierząt domowych – ADR Shield można umieścić pod legowiskiem psa, kota, w akwarium czy terrarium (nie dotyczy to akwariów dla ryb – tam polecane jest umieszczenie dysku ADR Blue).

Dla roślin domowych – jeżeli nasza ulubiona roślina ustawiona jest w rejonie skażonym polem elektrycznym należy, w zależności od jej wielkości, albo podłożyć ADR Shield pod jej doniczkę, albo zakopać go w doniczce (korzystniejsze jest zastosowanie w takim przypadku ADR Blue, który oprócz pochłaniania pola elektrycznego także emituje pole korzystne dla rośliny).

Dbanie o ADR Shield

ADR-3 to dysk z ceramiki ADR. W przeciwieństwie do innych dysków ADR (ADR-4, ADR Blue) nie ma zainstalowanych emitorów pola i nie posada obudowy.

Dysk można myć wodą z mydłem lub detergentem do mycia naczyń, płukać pod bieżącą wodą. Zmoczenie go bynajmniej nie zaszkodzi w jego działaniu. Może jedynie na dłuższą metę zmienić kolor dysku.

Nie należy dopuszczać do upadania ADR Shield na twarde powierzchnie – uderzenie o twardy przedmiot może spowodować rozbicie dysku, co wprawdzie nie pozbawi go skuteczności działania, ale może ją zmniejszyć.

ADR Shield do swego działania nie wymaga baterii ani zewnętrznego zasilania. Teoretycznie ADR Shield powinien działać przez kilkadziesiąt lat.

Gwarancja na produkt wynosi 6 miesięcy od daty zakupu.

Zapewniamy efektywne działanie przez 5 lat od daty zakupu, potem powinno się go wymienić na nowy.

AS-01-small

Więcej informacji w czytelni.

Przejdź do sklepu
DANE KONTAKTOWE

Firma Natur-vita

696 088 649
biuro@natur-vita.pl
27-400 Ostrowiec Św., ul. Mickiewicza 18 Czynne pon-pt 9-17, sobota 9-14

twityt face gplus

FORMULARZ KONTAKTOWY


preloader