Kontakt 696 088 649

Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 299zł

analiza pierwiastkowa włosa

ANALIZA PIERWIASTKOWA WŁOSA

analiza pierwiastkowa wlosa

Analiza Pierwiastkowa Włosa

Analiza pierwiastkowa włosa jest coraz popularniejszym badaniem diagnostycznym. Do jej zalet należy wiarygodne określenie w jakim stanie jest organizm badanego, a także to, że APW jest bezinwazyjna, a co za tym idzie bezbolesna. O co chodzi w tym badaniu?

Co może wykryć Analiza Pierwiastkowa Włosa?

Spektrum schorzeń, które potrafi zdiagnozować APW jest bardzo szerokie. Nacisk położony jest na ilość poszczególnych mikroelementów i minerałów we włosie. Na podstawie tych informacji, można dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy, np.:

 • choroby kardiologiczne
 • choroby dermatologiczne
 • choroby układu kostno – stawowego
 • zaburzenia gastrologiczne
 • zaburzenia neurologiczne

Dlaczego Analiza Pierwiastkowa Włosa, a nie inne badania?

Analiza Pierwiastkowa Włosa wielokrotnie przewyższa swoją wiarygodnością alternatywy w postaci badania krwi, czy moczu. Dlaczego? Otóż skład mikroelementarny wyżej wymienionych cieczy jest bardzo dynamiczny. Dużo zależy od pory dnia, w jakiej jest wykonywane badanie, albo od posiłków, które spożył pacjent (czasem nawet dzień przed badaniem!). Stężenie pierwiastkowe jest też dużo wyższe we włosie, niż w moczu, czy krwi. Warto wspomnieć, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Agencja Ochrony Środowiska wybrała właśnie włosy do badań nad wpływem metali ciężkich na organizm człowieka. APW kładzie nacisk na analizę aż 24 pierwiastków i 5 pierwiastków toksycznych. Umożliwia to odczytanie stanu organizmu od ostatnich dwóch miesięcy.

Jak przeprowadza się Analizę Pierwiastkową Włosa?

Do przeprowadzenia badania będzie potrzebny kosmyk włosów o długości mniej więcej 4cm. Ważne, aby nie był ucięty przy samym końcu – w tym miejscu gromadzą się przecież wszystkie zanieczyszczenia. Włosy farbowane, czy z ondulacją również są bezwartościowe dla badania. Dużym plusem jest możliwość korespondencyjnego przesłania próbek.

Czy Analiza Pierwiastkowa Włosa jest bezpieczna?

Ze względu na to, że analizie poddawana jest próbka odciętego włosa, pacjent może być spokojny o swoje zdrowie. Samo badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, może nawet zostać wykonane metodą korespondencyjną. Nie może też być mowy o żadnych skutkach ubocznych, czy działaniach niepożądanych.

APW - PROGRAM ZDROWOTNY

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

 

Przejdź do sklepu
W APW badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Oznaczamy 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.
Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.

Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik APW. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. W ten sposób niwelowane są krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej.

Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie.

Obecnie powszechnie dostępne są najrozmaitsze suplementy diety, zarówno naturalne jak i syntetyzowane chemicznie. Jednak nie wszystkie te środki są odpowiednie dla każdego.

Stosowanie standardowej dawki substancji dla każdego nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dawka powinna być dostosowana do konkretnej osoby i jej potrzeb. Inna musi być podana osobie szczupłej o szybkiej przemianie materii, pracującej fizycznie, a inna osobie otyłej o wolnej przemianie materii, prowadzącej siedzący tryb życia. Suplementy diety w zależności od dawki i pory spożywania mogą wywołać u każdego z nas inne reakcje, np.: pobudzać, uspokajać, wzmacniać, wyciszać, itp.

Bardzo ważne jest również w jakim stopniu dany preparat wchłania się do organizmu. Często zdarza się, że mimo przyjęcia dużej dawki wchłanianie jest bardzo słabe. Można zwiększyć wchłanianie preparatu poprzez zażywanie go razem z substancjami synergistycznymi, których skład chemiczny ułatwi absorpcję i dystrybucję suplementu w organizmie.

Wszystkie te kluczowe informacje są zazwyczaj pomijane przy zażywaniu suplementów diety. Natomiast producenci leków i suplementów, mimo iż podają dokładne dane i dawkowanie, to nie są w stanie określić sposobu przyjmowania wraz ze wszystkimi zażywanymi preparatami. Wówczas skutek zażywania suplementu jest w słabo odczuwalny, a czasami nawet odwrotny od porządnego.

Dlatego tak ważne poznanie własnego organizmu i jego indywidualnych potrzeb oraz połączenia ich z wiedzą o żywieniu.

Wszystkie te istotne czynniki są brane pod uwagę przy układaniu indywidualnego programu suplementacyjnego na podstawie APW. Zalecony indywidualny program suplementacyjny wskazuje dokładnie dawkę, porę zażywania i czas spożywania witamin, minerałów i preparatów roślinnych, czyli suplementów diety.

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych.

APW bardzo skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń: psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres), neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm), dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik), kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał) i schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek (np. praca fizyczna, sport amatorski) i osobom mającym bardzo dużym wysiłek fizyczny (np. sport wyczynowy).

Dzięki APW można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne) co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu.

Badanie może wykazać możliwość złego wpływu na metabolizm pierwiastków toksycznych, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu.

Dzięki zastosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych zawartych w wyniku szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

APW jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, wspomagająco w procesach leczenia i w rehabilitacji.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

W wyniku APW składającym się z około 36 – 52 stron dla osoby dorosłej, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymasz: opis typu metabolicznego, program suplematacyjny, dietę metaboliczną.

Na podstawie proporcji pierwiastków możemy określić jaka jest Twoja biologiczna natura i jakie są jej dominujące cechy. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się jak działa Twój organizm i zrozumieć jakie procesy w nim zachodzą.

Dowiesz się czy masz wolną czy szybką energetykę organizmu; czy jesteś sympatykiem, czy parasympatykiem; czy masz wolne czy szybkie trawienie oraz jak szybko starzeje się Twój organizm. Ponadto zobaczysz jaką efektywność ma Twoja tarczyca oraz kora nadnerczy; jak Twój organizm radzi sobie ze stresem oraz czy dominują u Ciebie procesy kataboliczne czy anaboliczne.

Sprawdzisz jaką masz równowagę kwasowo-zasadową – czy masz zakwaszenie kwasem moczowym bądź mlekowym.

Dowiesz się jakie masz tendencje zdrowotne i co może Cię czekać w najbliższych latach jeśli nie podejmiesz zaleconych w wyniku kroków prewencyjnych.

Program suplementacyjny zawiera wymienione w tabeli, dobrane specjalnie dla Ciebie witaminy i mikroelementy, a także odpowiednie ich dawki i pory dnia kiedy należy je spożywać.

Program suplementacyjny składa się z dwóch etapów:

 • Pierwszy etap w zależności od potrzeb organizmu trwa od jednego do trzech miesiący i ma on charakter odżywczy. Jego zadaniem jest wyrównanie nadmiarów i niedoborów pierwiastków, czyli przywrócenie indywidualnej dynamicznej homeostazy w organizmie.
 • Drugi etap ma charakter prewencyjny i jest przeznaczony na sześć miesięcy. Jego zadaniem jest utrwalenie osiągniętego optymalnego stanu odżywienia mineralnego organizmu. Jeśli samopoczucie i zdrowie uległo zauważalnej poprawie, drugi etap suplementacyjny można stosować znacznie dłużej, nawet dwa lata.

Program suplemetacyjny jest stworzony kompleksowo. Oznacza to, iż tylko zażywanie całego programu (wszystkich zaleconych suplementów o określonych porach dnia) może przynieść pozytywne efekty.

Pamiętajmy, że suplementy nie leczą a odżywiają i w przypadku choroby należy udać się do lekarza.

Dieta metaboliczna jest dietą optymalną dla Twojego typu metabolicznego i potrzeb Twojego organizmu. Zawiera ona wymienione w tabeli posiłki na siedem dni z wartościami kalorycznymi. Zamieszone są również przepisy do wymienionych posiłków.

Zadaniem tej diety jest wskazanie kierunku żywienia jaki należy przyjąć w celu osiągnięcia najlepszych efektów oraz wsparcia programu suplementacyjnego.

Czasami może okazać się, że zalecona dieta różni się od dotychczasowej (np. typowy „mięsożerca” może otrzymać dietę z dominacją warzyw) lub zawiera elementy, których nie lubi się (np. ryby albo warzywa). Jest tak, ponieważ wraz z rozwojem technologii żywieniowej zatarły się nasze naturalne i najzdrowsze smaki. Obecnie mało kto potrafi rozpoznać i jeść to, czego tak naprawdę potrzebuje jego organizm (np. potrzebuje wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, więc powinien regularnie spożywać tłuste ryby).

Jeżeli stan organizmu tego wymaga, zalecana jest również dieta oczyszczająca poprzedzająca dietę metaboliczną.

W wyniku określone zostanie również Twoje zapotrzebowanie energetyczne w zależności od prowadzonego trybu życia oraz potrzebna aktywność fizyczna.

W celu wykonania Analizy Pierwiastkowej Włosów postępuj zgodnie z instrukcjami:

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać do na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

 • czytelnie, drukowanymi literami
 • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
 • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail
Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.Jeśli włosy są farbowane:Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

analiza pierwiastkowa wlosa

Kwotę w wysokości 300 zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej z dopiskiem „opłata za Analizę Pierwiastkową Włosów”. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 18 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

APW - PROGRAM ANALITYCZNY

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

 

Przejdź do sklepu
W APW badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Oznaczamy 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.
Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.

Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik APW. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. W ten sposób niwelowane są krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej.

Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie.

Obecnie powszechnie dostępne są najrozmaitsze suplementy diety, zarówno naturalne jak i syntetyzowane chemicznie. Jednak nie wszystkie te środki są odpowiednie dla każdego.

Stosowanie standardowej dawki substancji dla każdego nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dawka powinna być dostosowana do konkretnej osoby i jej potrzeb. Inna musi być podana osobie szczupłej o szybkiej przemianie materii, pracującej fizycznie, a inna osobie otyłej o wolnej przemianie materii, prowadzącej siedzący tryb życia. Suplementy diety w zależności od dawki i pory spożywania mogą wywołać u każdego z nas inne reakcje, np.: pobudzać, uspokajać, wzmacniać, wyciszać, itp.

Bardzo ważne jest również w jakim stopniu dany preparat wchłania się do organizmu. Często zdarza się, że mimo przyjęcia dużej dawki wchłanianie jest bardzo słabe. Można zwiększyć wchłanianie preparatu poprzez zażywanie go razem z substancjami synergistycznymi, których skład chemiczny ułatwi absorpcję i dystrybucję suplementu w organizmie.

Wszystkie te kluczowe informacje są zazwyczaj pomijane przy zażywaniu suplementów diety. Natomiast producenci leków i suplementów, mimo iż podają dokładne dane i dawkowanie, to nie są w stanie określić sposobu przyjmowania wraz ze wszystkimi zażywanymi preparatami. Wówczas skutek zażywania suplementu jest w słabo odczuwalny, a czasami nawet odwrotny od porządnego.

Dlatego tak ważne poznanie własnego organizmu i jego indywidualnych potrzeb oraz połączenia ich z wiedzą o żywieniu.

Wszystkie te istotne czynniki są brane pod uwagę przy układaniu indywidualnego programu suplementacyjnego na podstawie APW. Zalecony indywidualny program suplementacyjny wskazuje dokładnie dawkę, porę zażywania i czas spożywania witamin, minerałów i preparatów roślinnych, czyli suplementów diety.

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych.

APW bardzo skutecznie wspomaga leczenie zaburzeń: psycho-emocjonalnych (m.in. depresja, zła reakcja na stres), neurologicznych (m.in. SM, parkinsonizm, padaczka, autyzm), dermatologicznych (m.in. łuszczyca, bielactwo, wypadanie włosów, trądzik), kardiologicznych (m.in. miażdżyca, zawał) i schorzeń kostno-stawowych (m.in. RZS, osteoporoza).

Wykonanie APW jest wskazane osobom narażonym na zwiększony wysiłek (np. praca fizyczna, sport amatorski) i osobom mającym bardzo dużym wysiłek fizyczny (np. sport wyczynowy).

Dzięki APW można zniwelować problemy złego wchłaniania i wydalania (zaburzenia gastrologiczne) co pozwoli na prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu.

Badanie może wykazać możliwość złego wpływu na metabolizm pierwiastków toksycznych, a program suplementacyjny pomoże pozbyć się ich z organizmu.

Dzięki zastosowaniu się do zaleceń suplementacyjnych i dietetycznych zawartych w wyniku szansę w walce z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem oraz z leczeniem otyłości.

APW jest przeznaczona dla osób chcących świadomie dbać o swoje zdrowie, w zakresie profilaktyki zdrowia, wspomagająco w procesach leczenia i w rehabilitacji.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

W wyniku APW składającym się z około 36 – 52 stron dla osoby dorosłej, oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymasz: opis typu metabolicznego, program suplematacyjny, dietę metaboliczną.

Na podstawie proporcji pierwiastków możemy określić jaka jest Twoja biologiczna natura i jakie są jej dominujące cechy. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się jak działa Twój organizm i zrozumieć jakie procesy w nim zachodzą.

Dowiesz się czy masz wolną czy szybką energetykę organizmu; czy jesteś sympatykiem, czy parasympatykiem; czy masz wolne czy szybkie trawienie oraz jak szybko starzeje się Twój organizm. Ponadto zobaczysz jaką efektywność ma Twoja tarczyca oraz kora nadnerczy; jak Twój organizm radzi sobie ze stresem oraz czy dominują u Ciebie procesy kataboliczne czy anaboliczne.

Sprawdzisz jaką masz równowagę kwasowo-zasadową – czy masz zakwaszenie kwasem moczowym bądź mlekowym.

Dowiesz się jakie masz tendencje zdrowotne i co może Cię czekać w najbliższych latach jeśli nie podejmiesz zaleconych w wyniku kroków prewencyjnych.

Program suplementacyjny zawiera wymienione w tabeli, dobrane specjalnie dla Ciebie witaminy i mikroelementy, a także odpowiednie ich dawki i pory dnia kiedy należy je spożywać.

Program suplementacyjny składa się z dwóch etapów:

 • Pierwszy etap w zależności od potrzeb organizmu trwa od jednego do trzech miesiący i ma on charakter odżywczy. Jego zadaniem jest wyrównanie nadmiarów i niedoborów pierwiastków, czyli przywrócenie indywidualnej dynamicznej homeostazy w organizmie.
 • Drugi etap ma charakter prewencyjny i jest przeznaczony na sześć miesięcy. Jego zadaniem jest utrwalenie osiągniętego optymalnego stanu odżywienia mineralnego organizmu. Jeśli samopoczucie i zdrowie uległo zauważalnej poprawie, drugi etap suplementacyjny można stosować znacznie dłużej, nawet dwa lata.

Program suplemetacyjny jest stworzony kompleksowo. Oznacza to, iż tylko zażywanie całego programu (wszystkich zaleconych suplementów o określonych porach dnia) może przynieść pozytywne efekty.

Pamiętajmy, że suplementy nie leczą a odżywiają i w przypadku choroby należy udać się do lekarza.

Dieta metaboliczna jest dietą optymalną dla Twojego typu metabolicznego i potrzeb Twojego organizmu. Zawiera ona wymienione w tabeli posiłki na siedem dni z wartościami kalorycznymi. Zamieszone są również przepisy do wymienionych posiłków.

Zadaniem tej diety jest wskazanie kierunku żywienia jaki należy przyjąć w celu osiągnięcia najlepszych efektów oraz wsparcia programu suplementacyjnego.

Czasami może okazać się, że zalecona dieta różni się od dotychczasowej (np. typowy „mięsożerca” może otrzymać dietę z dominacją warzyw) lub zawiera elementy, których nie lubi się (np. ryby albo warzywa). Jest tak, ponieważ wraz z rozwojem technologii żywieniowej zatarły się nasze naturalne i najzdrowsze smaki. Obecnie mało kto potrafi rozpoznać i jeść to, czego tak naprawdę potrzebuje jego organizm (np. potrzebuje wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, więc powinien regularnie spożywać tłuste ryby).

Jeżeli stan organizmu tego wymaga, zalecana jest również dieta oczyszczająca poprzedzająca dietę metaboliczną.

W wyniku określone zostanie również Twoje zapotrzebowanie energetyczne w zależności od prowadzonego trybu życia oraz potrzebna aktywność fizyczna.

W celu wykonania Analizy Pierwiastkowej Włosów postępuj zgodnie z instrukcjami:

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać do na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

 • czytelnie, drukowanymi literami
 • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
 • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail
Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.Jeśli włosy są farbowane:Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).
analiza pierwiastkowa wlosa
Kwotę w wysokości 300 zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej z dopiskiem „opłata za Analizę Pierwiastkową Włosów”. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 18 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

ANALIZA 12 PIERWIASTKÓW - PROGRAM PROFILAKTYCZNY

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Jest to analiza ilościowa podstawowych pierwiastków organizmu człowieka.

To skrócona metoda oceny podstawowego stanu odżywienia człowieka. W zależności od rodzaju pożywienia, aktywności fizycznej, stopnia skażenia środowiska i tendencji genetycznych, organizm każdego z nas jest inaczej odżywiony. Metabolizm każdego człowieka ma swoje indywidualne cechy.

Analiza 12 Pierwiastków bada podstawowe pierwiastki, które stanowią podstawę właściwej przemiany mineralnej.

 

Przejdź do sklepu
Na podstawie analizy pierwiastkowej włosów pacjenta określamy ilość najważniejszych elementów przemiany mineralnej – 8 biopierwiastków (wapń, cynk, magnez, żelazo, kobalt, selen, chrom, krzem) i 4 pierwiastków toksycznych (ołów, rtęć, glin, kadm) .
Dowiesz się jakie masz niedobory i nadmiary najważniejszych biopierwiastków i jak je wyrównać.

Oznaczane w badaniu pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Długotrwałe stany ich niedoborów lub nadmiarów prowadzą do powstawania zaburzeń metabolicznych.

To inwestycja w twoje zdrowie – będzie długo procentować.

Stan odżywienia Twojego organizmu dziś, determinuje tendencje zdrowotne, które ukształtują Twoje zdrowie za kilka lat.

Oprócz komórek nerwowych i mięśni, wszystkie inne ulegają ciągłej wymianie. Stare komórki są zastępowane przez nowe. Prawidłowy przebieg tych procesów oraz jakość nowo powstałych komórek, zależy od naszej genetyki, środowiska i spożywanego pokarmu. W ciągu jednej doby powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi ponad 70 elementów odżywczych.

Prawidłowa suplementacja diety to fundament, na którym zbudujesz Twoje zdrowie na przyszłość.

Analiza 12 Pierwiastków polecana jest osobom, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, stan emocjonalny oraz urodę. Badanie wybranych dwunastu pierwiastków, stanowiących podstawę właściwej przemiany mineralnej, umożliwia określenie nadmiarów i niedoborów tych pierwiastków w organizmie. Dzięki Analizie 12 Pierwiastków można uniknąć niewłaściwej suplementacji mikroelementami i witaminami. Zaproponowana suplementacja daje szansę uzyskania równowagi przemiany mineralnej.
Ułożymy dla Ciebie wyrównawczy program suplementacyjny na trzy miesiące.

Niedobory i nadmiary pierwiastków można zniwelować poprzez spożywanie suplementów diety. Mamy już 15 lat doświadczenia w układaniu indywidualnych programów odżywczych na podstawie wyników analizy pierwiastkowej włosów.

Prawidłowa suplementacja diety to fundament, na którym zbudujesz Twoje zdrowie na przyszłość.

Program suplementacyjny zawiera wymienione w tabeli, dobrane specjalnie dla Ciebie witaminy i mikroelementy, a także odpowiednie ich dawki i pory dnia kiedy należy je spożywać. Wyrównawczy program suplementacyjny na 3 miesiące daje szansę na uzyskania równowagi przemiany mineralnej.

Program suplemetacyjny jest stworzony kompleksowo. Oznacza to, iż tylko zażywanie całego programu (wszystkich zaleconych suplementów o określonych porach dnia) może przynieść pozytywne efekty.

Pamiętajmy, że suplementy nie leczą a odżywiają i w przypadku choroby należy udać się do lekarza.

W celu wykonania Analizy 12 Pierwiastków postępuj zgodnie z instrukcjami:

 

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

  • czytelnie, drukowanymi literami
  • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
  • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail

Informacje uzyskane z ankiety o Twoim stanie zdrowia, stosowanej diecie i trybie życia, są dla nas niezbędne do prawidłowej interpretacji wyniku badania i opracowania programu suplementacyjnego.

Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

   Jeśli włosy są farbowane:

   Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

analiza pierwiastkowa wlosa
Kwotę w wysokości 210 zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej z dopiskiem „opłata za Analizę 12 Pierwiastków”. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 18 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

Analiza 12 Pierwiastków - Program Analityczny

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Jest to oznaczenie podstawowych pierwiastków organizmu człowieka.

Analiza 12 Pierwiastków – Program Analityczny oznacza podstawowe pierwiastki, które stanowią podstawę właściwej przemiany mineralnej. Pierwiastki są przedstawione graficznie na wykresach.

 

Przejdź do sklepu
Oznaczamy ilość najważniejszych elementów przemiany mineralnej – 8 biopierwiastków (wapń, cynk, magnez, żelazo, kobalt, selen, chrom, krzem) i 4 pierwiastków toksycznych (ołów, rtęć, glin, kadm).
Dowiesz się jakie masz niedobory i nadmiary najważniejszych biopierwiastków.

Oznaczane w badaniu pierwiastki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Długotrwałe stany ich niedoborów lub nadmiarów prowadzą do powstawania zaburzeń metabolicznych.

Na podstawie wyników Analizy 12 Pierwiastków – Programu Analitycznego Twój lekarz może określić odpowiedni program suplementacyjny dla Ciebie.

Analiza 12 Pierwiastków – Program Analityczny polecana jest osobom, które chcą dowiedzieć się jakie mają zaburzenia w ilości pierwiastków. Badanie wybranych dwunastu pierwiastków, stanowiących podstawę właściwej przemiany mineralnej, umożliwia określenie nadmiarów i niedoborów tych pierwiastków w organizmie.
Otrzymasz wyniki 12 pierwiastków przedstawione w wykresach.

Wynik Analizy 12 Pierwiastków – Program Analityczny umożliwi Twojemu lekarzowi lepszą ocenę Twojego stanu zdrowia. Dzięki wynikowi Twój lekarz będzie mógł ułożyć odpowiedni dla Ciebie program suplementacyjny.

Prawidłowa suplementacja to fundament, na którym zbudujesz Twoje zdrowie na przyszłość.

Wynik Analizy 12 Pierwiastków – Program Analityczny wysyłany jest tylko w wersji elektronicznej na adres e-mail podany w ankiecie (istnieje możliwość dokupienia wersji papierowej z wysyłką pocztą).

W celu wykonania Analizy 12 Pierwiastków – Programu Analitycznego postępuj zgodnie z instrukcjami:

 

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

  • czytelnie, drukowanymi literami
  • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
  • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail

Informacje uzyskane z ankiety o Twoim stanie zdrowia, stosowanej diecie i trybie życia, są dla nas niezbędne do prawidłowej interpretacji wyniku badania i opracowania programu suplementacyjnego.

Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

   Jeśli włosy są farbowane:

   Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

analiza pierwiastkowa wlosa
Kwotę w wysokości 250zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej z dopiskiem „opłata za Analizę 12 Pierwiastków”. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 13 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

Diagnostyka Stanu Odżywienia

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Diagnostyka Stanu Odżywienia (DSO) jest to program diagnostyczno-terapeutyczny, który trwa minimum 12 miesięcy. Wykorzystując wynik pierwszej Analizy Pierwiastkowej Włosów (APW) wykonuje się porównawczą analizę pierwiastkową, czyli Diagnostyką Stanu Odżywienia. Na podstawie pierwszej analizy ustalamy początkowy stan odżywienia organizmu, a dzięki kolejnej analizie możemy zbadać reakcję organizmu na zalecenia suplementacyjne i żywieniowe. Umożliwia to nam precyzyjne określenie typu metabolicznego Pacjenta oraz ustalenie indywidualnej, 14-dniowej diety metabolicznej. W opisie DSO proponowany jest jednoczęściowy 12-miesięczny program suplementacji witaminowo-mineralnej.

 

Przejdź do sklepu
Diagnostyka Stanu Odżywienia przeznaczona jest dla wszystkich dorosłych osób (od 18 roku życia), którzy wykonali wcześniej Analizę Pierwiastkową Włosów (od 6 miesięcy do 2 lat) oraz zastosowali się dokładnie do zaleceń suplementacyjnych i żywieniowych w ciągu tego okresu czasu.

DSO można wykorzystać jako skuteczną i bezpieczną metodę kontroli wagi w przypadku otyłości.

W celu wykonania Diagnostyki Stanu Odżywienia postępuj zgodnie z instrukcjami:

 

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

  • czytelnie, drukowanymi literami
  • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
  • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail

W celu najlepszej interpretacji wyniku Diagnostyki Stanu Odżywienia opracowano ankietę, która ma na celu poznanie otoczenia badanego i czynników wpływających na jego stan zdrowia. Uzyskane z ankiety informacje pomogą stwierdzić jaki wpływ na wynik analizy pierwiastkowej ma środowisko życia Pacjenta, dieta lub zastosowane terapie.

Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

   Jeśli włosy są farbowane:

   Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

analiza pierwiastkowa wlosa
Kwotę w wysokości 300zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej.. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 18 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

APW - ANALIZA PIERWIASTKÓW TOKSYCZNYCH

Partner Biomol-Med nr. 94877089 (wszystkie materiały własnością Biomol-Med)

Wszystkie wyniki, opisy, analizy i zalecenia wykonywane są przez NZOZ Biomol-Med – Laboratorium pierwiastków śladowych w siedzibie firmy w Łodzi.

Jest to oznaczenie pierwiastków toksycznych w organizmu człowieka.

Analiza Pierwiastków Toksycznych pokazuje zawartość pięciu pierwiastków toksycznych we włosach Badanego.

 

Przejdź do sklepu
Oznaczamy ilość 5 pierwiastków toksycznych – arsenu, ołowiu, rtęci, glinu, kadmu.
Dowiesz się jakie masz nadmiary najistotniejszych pierwiastków toksycznych.

Oznaczane w badaniu pierwiastki mają bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowania Twojego organizmu. Niewłaściwa ich ilość w organizmie może prowadzić do powstawania poważnych zaburzeń metabolicznych.

Na podstawie wyników Analizy Pierwiastków Toksycznych Twój lekarz może określić odpowiednie dla Ciebie działania detoksykujące.

Analiza Pierwiastków Toksycznych polecana jest osobom, które chcą dowiedzieć się jakie mają ilości pierwiastków toksycznych w organizmie.
Otrzymasz wyniki 5 pierwiastków toksycznych przedstawione w wykresach.

Wynik Analizy Pierwiastków Toksycznych umożliwi Twojemu lekarzowi lepszą ocenę Twojego stanu zdrowia. Dzięki wynikowi Twój lekarz będzie mógł ułożyć odpowiedni dla Ciebie program suplementacyjny i dietę w celu detoksykacji organizmu.

Wynik Analizy Pierwiastków Toksycznych wysyłany jest tylko w wersji elektronicznej na adres e-mail podany w ankiecie (istnieje możliwość dokupienia wersji papierowej z wysyłką pocztą).

W celu wykonania Analizy Pierwiastków Toksycznych postępuj zgodnie z instrukcjami:

 

 • Wydrukuj i uzupełnij ankietępobierz ankietę
 • Wytnij próbkę włosów
 • Zapłać za badanie przelewem i wydrukuj potwierdzenie
 • Wypełnioną ankietę, próbkę włosów i potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres:

Natur-Vita

ul. Mickiewicza 18

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Ankietę należy wypełnić:

  • czytelnie, drukowanymi literami
  • konieczne jest podanie: wieku, wzrostu, wagi
  • wynik badania otrzymasz w formie elektronicznej dlatego konieczne jest podanie Twojego aktualnego adresu e-mail

Informacje uzyskane z ankiety o Twoim stanie zdrowia, stosowanej diecie i trybie życia, są dla nas niezbędne do prawidłowej interpretacji wyniku badania i opracowania programu suplementacyjnego.

Do badania włosy muszą być:
 • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
 • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)Włosy należy wyciąć:
  • ostrymi nożyczkami
  • przy skórze głowy z potylicy (z tyłu głowy między uszami)
  • kępkami, z kilku miejsc z potylicy
  • 3 – 4 cm włosa licząc od skóry (jeśli są dłuższe należy odciąć do badania tylko pierwsze 3-4 cm)
  • do badania potrzebne jest 200 – 300 mg włosów (około jednej łyżki stołowej)Jeśli włosy są za krótkie:Jeżeli włosy mają mniej niż 5 mm długości należy odczekać około 4 tygodni do momentu odrostu włosów, aby uzyskały długość minimum 1 cm.

   Jeśli włosy są farbowane:

   Jeżeli ostatnio włosy były farbowane wówczas należy poczekać przynajmniej 6 – 8 tygodni i wyciąć do badania tylko odrosty (te dalsze, ufarbowane należy odciąć i wyrzucić).

analiza pierwiastkowa wlosa
Kwotę w wysokości 150zł za Analizę Pierwiastkową Włosów należy wpłacić na konto bankowe

ING BANK ŚLĄSKI 64 1050 1461 1000 0090 6193 7430

 

W tytule wpłaty należy umieścić imię i nazwisko osoby badanej z dopiskiem „opłata za Analizę Pierwiastków Toksycznych”. Kopię dowodu wpłaty należy załączyć do wysyłanej próbki włosów i ankiety.

Za badanie można również zapłacić kartą w naszym sklepie internetowym.

Analiza próbki włosów i opis wyniku badania trwa do 18 dni roboczych od momentu otrzymania przez Natur-Vita kompletu zamówienia, czyli: wypełnionej ankiety, próbki włosów i kopii dowodu wpłaty. W przypadku braku któregokolwiek z elementów realizacja badania może się przedłużyć.

Wynik Analizy Pierwiastkowej Włosów jest wysyłany w formie papierowej pocztą priorytetową oraz jeśli zaznaczono i podpisano w ankiecie, również na adres e-mail w wersji elektronicznej.

DANE KONTAKTOWE

Firma Natur-vita

696 088 649
biuro@natur-vita.pl
27-400 Ostrowiec Św., ul. Mickiewicza 18 Czynne pon-pt 9-17, sobota 9-14

twityt face gplus

FORMULARZ KONTAKTOWY


preloader