Kontakt 696 088 649

Darmowa dostawa przy zakupie powyżej 299zł

Jonizatory wody

Krótko o wodzie.

Woda jest związkiem chemicznym zbudowanym tylko z dwóch pierwiastków- z jednego atomu tlenu oraz z dwóch atomów wodoru.Poszczególne atomy tworzą ze sobą trójkąt, stąd cząsteczka wody jest obdarzona elektryczną biegunowością (wodór jest naładowany dodatnio, natomiast tlen-ujemnie). W temperaturze dodatniej woda tworzy ciecz bez smaku i zapachu.

kroplawody

Budowa cząsteczki wody

Woda jest najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozpuszczalnikiem zarówno ciał stałych jak cieczy i gazów i jest najbardziej rozpowszechnionym związkiem chemicznym w przyrodzie ,znajdującym się w stałym obiegu. Jest głównym składnikiem każdego napoju-jest środkiem spożywczym nr.1.Stanowi jeden z podstawowych składników wszystkich żywych organizmów i bierze udział w wielu procesach potrzebnych do ich funkcjonowania.Jest niezbędna w procesach przemiany materii i bez niej nie byłaby możliwa żadna forma życia.
 

ZNACZENIE WODY W ORGANIZMIE CZŁOWIEKA

Woda jest jednym z najważniejszych składników środowiska, w którym żyjemy. Jest ona , oprócz powietrza, podstawowym elementem potrzebnym do życia.Jak ogromne znaczenie ma w naszym życiu niech świadczy fakt ,że jej zawartość w organizmie wynosi od 70 do 90% i zmienia się z wiekiem: w trzymiesięcznym płodzie znajduje się około 90%,u noworodka około 80%, a u człowieka dorosłego 70% wody.

 

Człowiek zbudowany jest w 70% z wody

11

 • Bez wody organizm nie potrafi przyswajać pokarmu.
 • Woda sama w sobie jest źródłem energii dla organizmu.
 • Woda jest główną substancją komórek, a także i płynu międzykomórkowego
  (nawet ,,suche kości,, to ponad 20% woda).
 • Woda przenosi nie tylko substancje odżywcze dla komórek ,ale także zabiera
  odpady ich działalności.Jako , że krew to w ponad 90% woda, więc i tlen w
  organizmie roznosi woda.
 • Woda wydala z organizmu substancje szkodliwe.
 • Woda to ponad 75% naszego mózgu. Niedostateczna ilość wody wpływa na
  koncentrację,problemy z pamięcią i wyczerpaniem psychicznym.
 • Woda występuje we wszystkich tkankach naszego ustroju, chociaż jej rozmieszczenie nie jest równomierne.

Dlaczego woda jest dla nas taka ważna?

Woda stanowi jeden z podstawowych elementów potrzebnych do życia.Podczas trawienia rozpuszcza w sobie poszczególne składniki pokarmowe,które są następnie wchłaniane przez jelita i dostarczane do komórek. Jest przenośnikiem i regulatorem ciepła w organizmie,bierze udział we wszystkich procesach biochemicznych,zwilża błony śluzowe,gałkę oczną i zapewnia ruchliwość stawów.Woda stanowi 70% jego wagi i dla jej utrzymania trzeba dziennie spożywać jej około 2,5 litra .

czlowiek

Funkcje w organizmie człowieka

 • Wchłanianie pożywienia z jelit i odżywianie komórek.
 • Usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii.
 • Udział w reakcjach biochemicznych.
 • Regulacja temperatury.
 • Zwilżanie błony śluzowej ,stawów,gałki ocznej.

Niedobór wody w organizmie może mieć katastrofalne skutki.

 • 1%-owy niedobór wody w organizmie wywołuje uczucie pragnienia.
 • 5%-owy niedobór wywołuje podwyższoną temperaturę.
 • 8%-owy niedobór powoduje zaprzestanie produkcji śliny przez gruczoły oraz sinienie skóry.
 • Przy 10%-owym niedoborze zauważa się puchnięcie języka, niewydolność nerek i skurcze mięśni. Chodzenie przestaje być możliwe.
 • Przy 20%-owym niedoborze lub wcześniej skóra pęka, organy przestają funkcjonować – następuje śmierć.

Dzienne zapotrzebowanie człowieka wynosi średnio 2,5 litra wody, co oznacza wymianę w ciągu doby od 3% do 6% wody ustrojowej.
Całość wody znajdującej się w naszym organizmie wymieniana jest w ciągu 20 dni. Ilość wody potrzebna do uzupełnienia bilansu wodnego zależna jest od wielu czynników, przede wszystkim od wieku , aktywności fizycznej, temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Jest sprawą oczywistą, że przy tak olbrzymim znaczeniu wody dla życia i zdrowia ludzkiego niebagatelną i nadżędną sprawą jest jej odpowiednia jakość.

Klucz do zdrowia

Wiemy, że nasz organizm składa się z około 60-70% wody,
ale czy zdajesz sobie sprawę ile to jest litrów?
Przy tym przeliczniku osoba ważąca 75kg nosi w sobie około 50 litrów wody.
Jesteśmy chodzącym akwarium.

Dlatego też procesy biochemiczne jakie w nas zachodzą, zachodzą w wodzie.
Żeby przebiegały prawidłowo, nasz organizm musi codziennie dostarczać 30ml wody na kilogram wagi naszego ciała.

Co się dzieje w naszym organizmie, jeżeli nie wypijemy dziennie tyle wody ile on potrzebuje?
Wiele procesów zachodzi nieprawidłowo i po pewnym czasie takiego funkcjonowania zaczynają się problemy.

Nie zastanawiajmy się nad tym skąd się biorą migreny,bóle głowy,zaparcia, nadciśnienie, problemy skórne,brzydka sucha cera,zwyrodnienia i bóle stawów,bóle kręgosłupa,zmęczenie rozdrażnienie i wiele innych dolegliwości.

Każda choroba czy dolegliwość ma przyczynę , czy zastanawiamy się nad tym skąd się one wzięły?
Jeden prosty nawyk może nas od wielu tych problemów uwolnić.Wypijanie odpowiedniej ilości i jakości wody.

Woda w naszym organizmie nie jest taka jak w butelkach lub w kranie. Nasze komórki żyją tylko dlatego że organizm dba o odpowiednie parametry wody którą ma w sobie.
Sporo go to kosztuje ale robi co może by zapewnić komórkom wodę która ma:

 • Odpowiednie pH.
  Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować , musi w nim być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza),pH krwi wynosi 7,35-7,43 .Kiedy pH krwi spada z poziomu 7,43 do 7,0 następuje niewydolność krążeniowa,dlatego że przy zakwaszeniu ,czerwone krwinki, które transportują tlen , zaczynają się sklejać i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu.
 • Odpowiedni REDOX.
  Wspólnym mianownikiem dla wszystkich cudownych miejsc z wodami uzdrawiającymi jest aktywny wodór, który ma zdolność redukcji wolnych rodników. REDOX to międzynarodowa nazwa dla potencjału regenerująco-utleniającego wody (i innych płynów).Im wyższy wskaźnik REDOX (minusowy), tym większe właściwości regenerujące.Im wyższy wskaźnik (dodatni), tym właściwości wody są bardziej utleniające.
 • Odpowiednie napięcie powierzchniowe.
  Napięcie powierzchniowe płynów , które pijemy wpływa na zdolność naszych komórek do absorpcji wody. Napięcie powierzchniowe błony komórkowej erytrocytów wynosi 43 din/cm3. Składa się ona m.in. z lipidów.Należy o tym pamiętać przy wyborze wody do picia, ponieważ jeżeli napięcie powierzchniowe jest wyższe , warstwa tłuszczu w błonie komórkowej nie pozwoli na pobranie wody z płynu międzykomórkowego.
 • Odpowiednią strukturę.
  Woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą strukturalną. Woda strukturalna zawiera w sobie informację.Pod wpływem tej informacji cząsteczki wody układają się w klastry, tworząc kryształy.Informacja ta może być pozytywna lub negatywna , przez co odpowiednio wpływa na nasz organizm. Przy temp. 0 st C woda traci informację w niej zawartą.

JAKA WODA JEST NAJLEPSZA DLA NASZEGO ORGANIZMU ?

Obejrzyj film:

Dlaczego warto pić wodę zjonizowaną

zobacz

Jak woda wpływa na nasze zdrowie

zobacz

Używanie zjonizowanej wody alkalicznej do picia zmieniło życie wielu osób.Poznaj ich opinię.

zobacz

Rekomendacje dla zdrowia

zobacz

Rekomendacje w gospodarstwie

zobacz

 

Więcej informacji znajdziesz w czytelni.

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ

Jonizator wody PTV-AL

Chcąc w domu wyprodukować zjonizowaną wodę alkaliczną i kwasową potrzebna jest jedynie zwykła woda z kranu, elektryczność i jonizator wody PTV-AL. To wygodne, bezpieczne, proste w użyciu urządzenie. Jonizatorem operuje się za pomocą zaledwie 4 przycisków kontroli...

Jonizator wody PTV-KL

Tym urządzeniem lekko i szybko wyprodukujecie wodę zjonizowaną alkaliczną i kwasową. Urządzenie ma dodatkową funkcję – wytwarza wodę srebrną. Jonizatorem operuje się za pomocą 4 przycisków kontroli timera. Wystarczy wybrać potrzebny czas elektrolizy i wcisnąć przycisk...

Jonizator wody aQuator classic

Jeżeli Państwo jesteście zainteresowani piciem zdrowej i czystej wody potrzebujecie jedynej rzeczy – mieć w domu jonizator wody aQuator Classic. Domowy jonizator wody aQuator Classic przeznaczony jest do produkcji zjonizowanej wody alkalicznej i kwasowej. Urządzeniem...

Jonizator wody aQuator silver

Żyć zdrowo jest naprawdę prosto, mając w domu jonizator wody nowej generacji – aQuator Silver. Jonizator wody aQuator Silver to nowoczesne, niezawodne urządzenie. Niemający analogów system kontroli parametrów pH i ORP pozwala otrzymywać wodę zjonizowaną o parametrach...

DANE KONTAKTOWE

Firma Natur-vita

696 088 649
biuro@natur-vita.pl
27-400 Ostrowiec Św., ul. Mickiewicza 18 Czynne pon-pt 9-17, sobota 9-14

twityt face gplus

FORMULARZ KONTAKTOWY


preloader